Ankieta

Instrukcja pobierania fotografii do stron www

Tekst strony należy traktować jako instrukcję bezpłatnego pobierania fotografii do stron www w przedsięwzięciach komercyjnych, publicznych i prywatnych.

Opis

Pobrane ze stron portalu fotografie można wykorzystywać w przedsięwzięciach prywatnych, publicznych i komercyjnych na własnych stronach www pod warunkiem:

 • obowiązkowego umieszczenia obok fotografii lub łącza do dokumentu wyraźnie widocznego imienia i nazwiska autora,
 • obowiązkowego umieszczenia obok fotografii lub łącza do dokumentu wyraźnie widocznej nazwy Serwisu (lub adresu www do Serwisu) oraz łącza internetowego otwierającego Serwis,
 • bieżącego aktualizowania w Serwisie danych rejestracyjnych Użytkownika (w szczególności adresu e-mail i telefonu kontaktowego).

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zdjęcia lotnicze zamieszczone w galeriach wielu obiektów. Usługodawcy (np. noclegi, gastronomia, rekreacja i sport, wypożyczalnie sprzętu turystycznego i sportowego) mogą wykorzystywać nasze fotografie opatrzone znakiem wodnym Serwisu do promocji swoich obiektów i usług na własnych stronach www.

 

Instrukcja pobrania zdjęcia wraz ze znakiem wodnym:

 1. Wejść na stronę www.map4u.pl.
 2. map4u_start.jpg

 3. Odnaleźć zdjęcie w galerii, które nas interesuje i otworzyć to zdjęcie w galerii.

  wybor_zdjecia.jpg

 4. Kliknąć na zdjęcie prawym przyciskiem myszki.

  zapis_zdjecia.jpg

 5. Z rozwijanego menu wybrać polecenie Zapisz obrazek jako... .

  menu.jpg

 6. Wybrać miejsce na dysku do zapisu.

  miejsce_zapisu.jpg

 7. Nacisnąć przycisk Zapisz .

 

Zapisane zdjęcia w ten sposób mają rozdzielczość 900x600 i posiadają znak wodny Serwisu. Tak zapisane zdjęcie można wykorzystywać w przedsięwzięciach prywatnych, publicznych i komercyjnych na stronach www pod warunkiem:

 1. Obowiązkowego umieszczenia obok fotografii lub łącza do dokumentu wyraźnie widocznego imienia i nazwiska autora. Imię i Nazwisko autora fotografii należy skopiować ze zdjęcia umieszczonego w Serwisie.

  autor.jpg

 2. Obowiązkowego umieszczenia obok fotografii lub łącza do dokumentu wyraźnie widocznej nazwy Serwisu (lub adresu www do Serwisu) oraz łącza internetowego otwierającego Serwis.
 3. Bieżącego aktualizowania w Serwisie danych rejestracyjnych Użytkownika (w szczególności adresu e-mail i telefonu kontaktowego).

 

Przykład:

900x600_2011_xiii_mistrzostwa_swiata_w_polawianiu_bursztynu_jantar1468.jpg

(fot. Łukasz Konieczny)

www.map4u.pl

DokumentyKontakt

Fundacja Informatyki i Zarządzania
93-491 Łódź, ul. Władysława Reymonta 5

tel. (42) 201 13 00
faks (42) 683 04 23, (42) 201 13 03
e-mail: sekretariat@fiiz.pl
www.fiiz.pl

fiiz.jpg