To już kolejna edycja, która ściąga do Raciborza dzieci z całej Polski. Po zamkowych spotkaniach z historią mają okazję do pogłębiania wiedzy w stacji sejsmograficznej oraz pracowniach Zespołu Szkół Mechanicznych.

grudzień 2014-marzec 2015. Eduscience do wiosny w Raciborzu

ostatnia aktualizacja 09.12.2014 wtorek 23:43

Grzegorz Nowak 

Do końca marca przyszłego roku, dla uczniów odwiedzających Racibórz, w poniedziałki i wtorki od godz. 10:00 do 15:00 odbywają się zajęcia w Śląskim Obserwatorium Geofizycznym i pracowniach elektrycznych Zespołu Szkół Mechanicznych. Realizowane są w ramach wdrażania do polskich szkół gotowego produktu Eduscience w postaci bezpłatnej elektronicznej platformy edukacyjnej. Zajęcia prowadzą Wojciech Wojtak i Jan Kalabiński – dydaktycy Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Projekcie Eduscience. Najmłodsi uczestnicy zwiedzają także Zamek Piastowski w Raciborzu, bawiąc się i ucząc historii oraz przyrody. Zamek posiada bowiem wystawę Śląskie Sherwood, poświęconą leśnictwu i łowiectwu, a także kolekcje przyrodnicze.

O projekcie i o pracy naszych raciborskich dydaktyków można dowiedzieć się więcej na portalu Eduscience  www.eduscience.pl

Powiązane artykuły