Drewnianą bożonarodzeniową szopkę, wykonaną przez lokalnego artystę - Jerzego Soremskiego, już można podziwiać w Jastrzębiu-Zdroju. Dodatkową atrakcją są również żywe zwierzęta.

29.12.2014-06.01.2015. Plenerowa szopka Jerzego Soremskiego w Jastrzębiu-Zdroju

ostatnia aktualizacja 29.12.2014 poniedziałek 10:38

MOK 
Szopka została ustawiona przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Zobaczymy w niej, tradycyjnie, Maryję z dzieciątkiem, Józefa, trzech króli, pastuszków, anioły oraz liczne zwierzęta. Wszystkie figury wykonane są z drewna topoli w skali 1:1 i pomalowane zostały na biało ze złotymi i srebrnymi wstawkami.
Jerzy Soremski zawodowo związany był z kopalnią "Jastrzębie".  Zaczął rzeźbić pod koniec lat 70. Chociaż pierwsze prace wykonywał w graficie to jednak najbardziej cenionym materiałem było i jest dla rzeźbiarza drewno. Specjalnością artysty są dzieła o tematyce sakralnej, rzeźby figuralne oraz przedmioty użytkowe. W 1999 r. wraz z żoną - Małgorzatą Soremską został przyjęty do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Są to jedyne osoby z Jastrzębia-Zdroju działające w tej prestiżowej organizacji. Jerzy Soremski jest rzeźbiarzem nagradzanym i wyróżnianym, a jego prace znajdują nabywców w kraju i za granicą.