W niedzielę, 11 stycznia 2015 r. w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju wystawiony zostanie spektakl muzyczny „Franciszek” - widowisko opowiada o życiu świętego Franciszka z Asyżu.

11.01.2015. Spektakl muzyczny o życiu świętego Franciszka w Jastrzębiu-Zdroju

ostatnia aktualizacja 29.12.2014 poniedziałek 10:57

 

„Franciszek” to wyjątkowy spektakl, przygotowany zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Wystawiony został dzięki zaangażowaniu parafii pw. św. Stanisława w Żorach oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach. W spektaklu przenikają się słowo, muzyka i ruch. Tekst scenariusza Anety Antosiak został wzbogacony muzyką i piosenkami, skomponowanymi na potrzeby spektaklu przez Tomasza Kozieła. Muzyka z kolei została zilustrowana przez taniec z choreografią Małgorzaty Duży i Martyny Mazurek.

 

Jak mówią jego twórcy, spektakl jest autorską próbą odkurzenia postaci Franciszka spod legend, które często rysują jego przesłodzony wygląd i biografię. A Francesco to człowiek z krwi i kości, który budził tyle miłości, co niechęci, żyjący w każdej chwili pełnią życia.  Był  postacią niezwykle intrygującą.

 

Na scenie podczas spektaklu pojawia się około 60 osób. Występ jest połączeniem energii wielu amatorów oraz osób, które zajmują się zawodowo tworzeniem.

 

„Franciszek” wystawiony zostanie w ramach Jastrzębskiego Święta Młodych w niedzielę, 11 stycznia o godzinie 13:30, w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Wstęp jest bezpłatny.

Powiązane artykuły