W niedzielę, 15 marca odbędzie się charytatywny bieg ulicami Jastrzębia-Zdroju, którego celem jest wsparcie kilkumiesięcznego Kubusia w jego walce z chorobą.

15.03.2015. 10 kilometrów dla Kubusia – Bieg pod Patronatem Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój

ostatnia aktualizacja 24.02.2015 wtorek 22:15

Materiały organizatora 

Kubuś na świat przyszedł w sierpniu ubiegłego roku. Wszystko wskazywało na to, że jest zdrowym i silnym noworodkiem. Niestety, w szóstym tygodniu podstawowa kontrola lekarska wskazała na nieprawidłowość, a mianowicie wiotkość mięśni. Kolejne badania potwierdziły najgorszą z możliwych diagnoz: rdzeniowy zanik mięśni (SMA1). Aktualnie Kubuś ma cztery miesiące, lecz nie trzyma główki, nie przewraca się, wciąż jednak zachowuje funkcje oddechowe i żywieniowe. Choroba ta sprawia, że chory nie będzie mógł poruszać się samodzielnie, jeść a nawet oddychać. Podstawowe leczenie Kubusia to obecnie codzienna, dość kosztowna rehabilitacja, a wskazania są na kolejną rehabilitacje oddechową.

Gdyby Kubuś poczuł się gorzej, potrzebuje codziennej rehabilitacji i kosztownego sprzętu, ratującego, podtrzymującego i ułatwiającego życie. Coraz większe potrzeby związane z leczeniem, generują olbrzymie koszty dla rodziny. Impreza biegowa ma na celu wsparcie Kubusia i jego rodziny w ich trudnej sytuacji.

Uczestnictwo w biegu jest darmowe – zamiast wpisowego uczestnicy będą mogli wesprzeć leczenie Kubusia. Bieg organizowany jest przez Fundację „Na Przełaj”, a współorganizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz przyjaciele Kubusia i jego rodzice.

Impreza została objęta honorowym patronatem prezydenta miasta Anny Hetman, która jednocześnie przyjęła tytuł Ambasadora biegu.

Do biegu zapisać się można przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.fundacjanaprzelaj.pl.

Powiązane artykuły