Już niebawem, bo na początku marca w samym sercu zabytkowego Parku Zdrojowego w Jastrzębiu-Zdroju na deskach sceny Domu Zdrojowego będzie można wziąć udział w wyjątkowym koncercie Tymoteusza Bies, który publiczności zaprezentuje najwspanialsze utwory Fryderyka Chopina.

08.03-08.02.2015. Tymoteusz Bies – koncert fortepianowy w Jastrzębiu-Zdroju

ostatnia aktualizacja 24.02.2015 wtorek 22:23

Materiały organizatora 
To pierwszy z cyklu koncertów „Wokół Chopina” zaplanowanych na ten rok przez Fundację. W maju na kolejnym koncercie będzie można posłuchać niesamowitego akordeonowego Motion Trio.
Tymoteusz Bies to młody pianista w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo. Laureat wielu konkursów dla młodych pianistów m. in. V nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie (2013), oraz Nagroda Specjalna na X Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam”. Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej w Katowicach pod dyrekcją maestro Mirosława Jacka Błaszczyka oraz prof. Jana Wincentego Hawela (2005, 2009, 2014), Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją prof. Marka Mosia (2013), Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod dyrekcją Alexandra Humali (2014). 
W swoim dorobku koncertowym ma występy w salach koncertowych w kraju i zagranicą, m.in. recital w sali koncertowej Muzeum im. F. Chopina w ramach projektu „Młode Talenty w Muzeum Fryderyka Chopina”, recital w domu urodzenia F. Chopina w Żelazowej Woli, cykl recitali w Sankt Petersburgu i Pietrozawodsku na zaproszenie Konsula RP w Sankt Petersburgu, czy recital podczas 69 Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju.
W programie koncertu Tymoteusz Bies wykona utwory:
F. Chopin: Sonata b-moll op. 35;
F. Chopin: 4 mazurki op. 24;
F. Chopin: Scherzo cis-moll op. 39;
F. Chopin: Andante spianato i Polonez Es-dur op. 22;
F. Chopin: Etiuda F- dur op. 10 nr 8;
F. Chopin: Etiuda As-dur op. 10 nr 10;
F. Chopin: Etiuda a-moll op. 25 nr 11;
F. Chopin: Nokturn H-dur op. 9 nr 3.
Bilety w cenie: 20 złotych.

Powiązane artykuły