Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na niecodzienne i nietypowe warsztaty fotograficzne: Spacerkiem przez fotografię – cykl spotkań artystyczno-kompozycyjnych.

07.03.2015. Spacerkiem przez fotografię

ostatnia aktualizacja 01.03.2015 niedziela 20:18

Materiały organizatora 

Spotkanie III – „Kompozycja…, prezentacja wystawiennicza”.

 

Rozpoczęcie o godz. 10:00.

Spotkanie poprowadzi Artur Rychlicki – fotograf, pedagog, filozof, twórca autorskich warsztatów fotografii www.warsztaty-fotograficzne.org.

Cena warsztatu – 20 zł.

Zgłoszenia udziału w warsztacie należy wysyłać na maila: dkchwalowice@wp.pl .

Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka – tel. 513064196, dkchwalowice@wp.pl.

 

Warsztaty są skierowane do wszystkich osób, które chciałyby poszerzyć swój język estetycznego i artystycznego wyrazu. Są to próby nauki szerokiego rozumienia fotografii, czyli jak filozofować przy pomocy aparatu fotograficznego, jak rozwijać swoją świadomość, aby w pełni móc twórczo wyrazić siebie. Cztery spotkania – fotograficzne spacerki na temat znaczenia wrażeń zmysłowych w fotografii.

Spotkanie III, podobnie jak spotkanie II będzie poświęcone kompozycji i estetyce obrazu fotograficznego – poznanie tajników estetyki fotografii, aby w kontrolowany i świadomy sposób przekazać w fotografii to, co jest w niej istotne, aby obraz fotograficzny stanowił harmonijny układ interesującej treści i niebanalnej formy.

W pierwszej części spotkania omówiony zostanie materiał „domowy” z sugestiami dróg podjęcia tematu przez prowadzącego. A zadanie domowe dla uczestników warsztatu polega na przygotowaniu fotografii (w formie elektronicznej) w następujących tematach:

1. „Wywróćmy to wreszcie do góry nogami!!!”,

2. „Księga jest mitem, moje dziecko!”,

3. „Cudowna chwila, a będą ich jeszcze miliony”.

W drugiej części spotkania omówimy temat przygotowania prezentacji wystawienniczej, oraz uzyskamy odpowiedź na pytanie „dlaczego slide show, to jednak nie prezentacja fotograficzna”, czyli przygotowanie fotografii do wystawy fotograficznej.

 

Artur Rychlicki – krakowski fotograf, studiował filozofię, swoje prace wystawiał w Polsce, Wielkiej Brytanii, Danii, prowadził tam również warsztaty fotograficzne. Współpracował w projektach artystycznych m.in. z Richardem Demarco oraz Andrea Cusumano. Specjalizuje się w fotografii analogowej (techniki srebrowe) oraz technikach szlachetnych (m.in. guma chromianowa). Na zajęciach warsztatowych prowadzi również wykłady z historii fotografii, sztuki oraz z zagadnień związanych z estetyką. Od dziecka związany ze sztuką i osobą Tadeusza Kantora (jest synem aktorów od lat współpracujących i związanych z teatrem „Cricot 2”). Autor znaczących wystaw m.in. wystawy pt. „Podróżni”, która stanowi ogólną refleksję na temat drogi każdego człowieka, poszukiwania i spotykania innych osób.

Powiązane artykuły