17 marca 2015 r. w godz. 10:00–13:00 w sali konferencyjnej odbędzie się konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Przyjazny Dom”.

17.03.2015. Spotkanie rodzin zastępczych – konferencja na zamku

ostatnia aktualizacja 03.03.2015 wtorek 12:25

Grzegorz Nowak 

Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Przyjazny Dom” jest organizacją społeczną. Powstała z inicjatywy Rodzin Zastępczych, które często zostają same z problemami oraz bagażem ogromnych przeżyć i trudnych doświadczeń dzieci przyjmowanych do swoich rodzin.

Sytuacje, z którymi musimy się zmierzyć, bardzo często przekraczają nasze doświadczenie życiowe oraz możliwości radzenia sobie z nimi. Poszukując wsparcia i pomocy w wychowaniu dzieci przyjętych, postanowiono powołać do życia Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych o nazwie „Przyjazny Dom”.

Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy społecznej swoich członków. Misją jest propagowanie rodzicielstwa zastępczego, które dają szansę na prawidłowy rozwój dziecka pokrzywdzonego, dając mu po prostu szczęśliwe dzieciństwo i lepszy start w dorosłe życie. Rodzina jest najlepszą formą przekazywania i wszczepiania dziecku właściwych wzorców życia. Wzajemna wymiana przeżyć i doświadczeń ubogaca wiedzę i daje siłę do pokonywania trudności.

Powiązane artykuły