Koncert „Podaruj Uśmiech Małej Agusi 3” to kolejna edycja koncertu charytatywnego (promującego także przekazanie 1% od podatku), z którego cały dochód zostanie przekazany na konto chorej na mukowiscydozę trzyletniej Agusi. Koncert złożony został z występów takich zespołów jak: South Silesian Brass Band, Blueset, The Blues Experience oraz Bogusia Sznajder & Szymon Kamczyk.

14.03.2015. Koncert Podaruj Uśmiech Małej Agusi 3

ostatnia aktualizacja 11.03.2015 środa 22:56

Rafał Korzeniowski 

Akcję wspierają: Dom Kultury Chwałowice www.dkchwalowice.pl, Non Stop Music, MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę www.mukowiscydoza.pl, Portal Informacyjny Rybnika – rybnik.com.pl www.rybnik.com.pl, Wear The Bear www.sztof.wearthebear.pl, i Stowarzyszenie Zielone Światło https://pl-pl.facebook.com/stowarzyszeniezieloneswiatlo.

 

South Silesian Brass Band – Rybnicki zespół grający Jazz Tradycyjny. Z ważniejszych wydarzeń w historii zespołu wymienić należy również koncerty w Newtownabbey (Irlandia Płn.) i Dorsten (Niemcy). Największym wydarzeniem dla muzyków był udział w renomowanym, międzynarodowym Don Chento Jazz Festival w Kaliningradzie, gdzie SSBB wystąpił obok bardzo znanych zespołów z USA, Niemiec, Rosji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Izraela i Litwy. Zespół powstał w 1974r w dzielnicy Rybnika Chwałowicach, gdzie jego skład przez te kilkadziesiąt lat się zmieniał, lecz swoją grą bawią wszystkich miłośników tej muzyki do dnia dzisiejszego. Zespół posiada także w swoim dorobku dwa studyjne wydawnictwa płytowe. Skład zespołu: Adam Abrahamczyk, Czesław Gawlik, Elżbieta Skrzymowska, Saturnin Abrahamczyk, Daniel Bober, Piotr Rożankowski, Marian Siwicki i Jerzy „Kali” Wenglarzy. Strona: www.southsilesianbrassband.weebly.com.

The Blues Experience – Grupa The Blues Experience powstała w Rybniku wiosną 2009 r.
W 2010 roku zespół zakwalifikował się do ogólnopolskiej imprezy pn. KOZZ ALL MUSIC FESTIVAL w Kędzierzynie-Koźlu. Debiutancki album zatytułowany Hold On Time ujrzał światło dzienne we wrześniu 2011 r., a w grudniu tego roku na antenie Radia eM w audycji Andrzeja Matysika Godzina blueseM pisana, zespół miał swój debiut radiowy. 12 maja 2012 r. zespół wystąpił na Sealesia Festival 2012 w ramach Dni Województwa śląskiego promując płytę „Sealesia 2” – kompilację prezentującą najciekawszych artystów z Województwa Śląskiego. 6 października grupa wystąpiła w ramach konkursu na Małej Scenie Rawa Blues Festival 2012 w Katowickim Spodku, co powtórzyła rok później. Obecnie The Blues Experience tworzy pięcioro muzyków. Wizytówką zespołu jest Anna Pawlus-Szczypior – autorka tekstów i wokalistka o charakterystycznej, rozpoznawalnej barwie głosu. Poza tym w TBE grają: Piotr „Bax” Król – gitara, Ireneusz Walczak – gitara, Stanisław Latała – gitara basowa oraz Piotr Bukartyk – perkusja. Strona: www.bluesexperience.pl,

Blueset – początki zespołu datują się na styczeń 2007 r., kiedy to spotkali się dwaj muzycy Tomek Wolski i Grzegorz Stowski. Skład zespołu wyklarował się w listopadzie 2007 r., kiedy to znaleźli odpowiedniego perkusistę a funkcję wokalisty przejął dotychczasowy harmonijkarz. Blueset składa się w większości z bardzo doświadczonych muzyków. Blueset to granie w klimatach bluesowych, ale w praktyce wygląda to tak, że grają bluesa z lekką domieszką fusion oraz jazzu. Muzykę tworzą wszyscy członkowie kapeli, natomiast teksty w większości pisze Andrzej Łysień. Obecny Skład zespołu tworzą: Tomasz Wolski – gitara, Grzegorz „Seta” Stowski – gitara, Andrzej Łysień – wokal, harmonijka, Jacek Liszka – bas, Piotr– perkusja, Saturnin Abrahamczyk – puzon, Adam Abrahamczyk – trąbka. Strona: www.blueset.pl.

Bogusława Sznajder & Szymon Kamczyk – Bogusława Sznajder to Animatorką Kulturalna z wykształcenia oraz tancerka z miłości do Tańca i Muzyki. Kocha Tradycyjną Muzykę z różnych stron świata, przede wszystkim z Bliskiego i Dalekiego Wschodu (od 2006 r. uczyła się klasycznego egipskiego tańca Raqs Sharqi). Obecnie tańczy Fuzje Perskie, Fuzje Azerbejdżanu i Armenii. W tańcu interpretuje również muzykę tradycyjną Indii i Chin. Jej fuzje inspirowane są przeróżną muzyką, która nie ogranicza się do folkloru i folku. Film: www.youtube.com/watch?v=meBj2OW-OfM.

Cena biletu cegiełki – to jedyne 10 zł na szczytny i szlachetny cel.

Powiązane artykuły