W sobotę, 18 kwietnia organizatorzy zapraszają na III Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła.

18.04.2015. Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła już wkrótce

ostatnia aktualizacja 18.03.2015 środa 13:32

Grzegorz Nowak 

Podobnie jak przed rokiem, łączymy jarmark z dobrą zabawą. Sprzedającym zapewnimy dużą frekwencję, a kupującym świetną zabawę – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Impreza odbędzie się na zamkowym dziedzińcu i będzie szeroko promowana przez patronów medialnych – lokalnych i regionalnych. – Spodziewamy się, przy sprzyjającej pogodzie, kilku tysięcy gości. W ubiegłym roku, w trakcie jarmarku przez zamkowy dziedziniec przewinęło się blisko 2500 osób – informuje Grażyna Wójcik.

W godzinach od 12:00 do 17:00 na scenie odbędą się:  koncert młodzieżowej orkiestry dętej z Nędzy (godz.12:00), będzie dużo tańców, ludowej muzyki i spora dawka humoru. Pod wieczór, o godz. 17:00 na plenerowej scenie wystąpią artyści scen poznańskich, którzy przeniosą obecnych w krainę europejskiego folkloru, czyli w krainę czardasza.

Handel na zamkowym dziedzińcu potrwa od rana do wieczora, a poza straganami nie zabraknie też stoisk gastronomicznych. Do udziału w jarmarku Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza  rzemieślników, rękodzielników, sprzedawców kwiatów, sadzonek i ciekawych artykułów ogrodniczych a także zdrowej, eko-żywności. Zgłaszać się mogą również sprzedawcy staroci i antyków.

Zgłoszenia przyjmowane są na adres: promocja@zamekpiastowski.pl

UDZIAŁ WYSTAWCÓW W JARMARKU JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY.

Warunkiem jest jedynie wypełnienie zgłoszenia. Organizatorzy informujemą, że posiadają własne stragany, stylizowane na średniowieczne jak i dopuszczamy własne ekspozycje sprzedających, w tym sprzedaż z dziedzińca. W godzinach porannych, przed otwarciem imprezy, umożliwimy wjazd samochodami na zamkowy dziedziniec. Dopuszczona jest możliwość reklamowania własnej działalności ze sceny plenerowej w ramach przerw w występach lub zorganizowania pokazu – aranżacji kącików kwiatowych.

Kwiecień to okres, w którym właściciele domów jednorodzinnych i działkowcy poszukują nowych sadzonek, nasion oraz akcesoriów ogrodniczych. W razie zainteresowania będzie możliwość ekspozycji na dziedzińcu również już w piątek 17.04.2015 r. (Festiwal Piosenki Hiszpańskiej) i w niedzielę 19.04.2015 r. Prosimy o kontakt zainteresowane firmy – dopowiada Grażyna Wójcik.

Karta uczestnictwa w jarmarku 2015 r. do pobrania TUTAJ:  karta_uczestnictwa_w_jarmarku

Powiązane artykuły