Pole Twórczego (W)rażenia to jednodniowy festiwal dobrej muzyki, także z udziałem artystów nurtu chrześcijańskiego. W tegorocznej edycji wystąpią: Tomasz Żółtko i EKS.

28.03.2015. Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Pole Twórczego (W)rażenia”

ostatnia aktualizacja 20.03.2015 piątek 10:13

fot. z arch. Tomasz Żółtko 

Tomasz Żółtko muzyk, kompozytor, poeta i publicysta. Jedna z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej. Wiele z jego piosenek zmusza do refleksji, głębszego spojrzenia na siebie i otaczającą nas rzeczywistość. Niektóre piosenki jak „Bóg kocha chorych na AIDS”  wywołały fale oburzenia i protestów. Jednak nie stroni od autoironii i dowcipu np. utwór „Bardzo lubię lekcje biologii”, który ożywia i wzbogaca kompozycje każdej z płyt. Z tekstami doskonale współgra aranżacja muzyczna – czasami surowa i oszczędna, czasami bardzo bogata. W swoim dorobku zgromadził dotychczas piętnaście pozycji (tomiki poezji, kasety i płyty CD), z których największy rozgłos przyniósł mu album Klatka skandalu. Pochodząca z tego albumu piosenka „Kochaj mnie i dotykaj” przez blisko 30 tygodni gościła w gorącej dziesiątce Muzycznej Jedynki stając się ogólnopolskim przebojem emitowanym na antenie większości polskich stacji radiowych. Tomek pochodzi z Gdańska, mieszka w Krakowie. Strona: www.tomekz.com.pl.

 

ESK – to 3 litery pseudonimu Jerzego Ledzińskiego, rapera z powołania, który porzucił stare, wypełnione dragami życie i rozpoczął nowe – wypełnione wiarą, nadzieją i miłością. Urodził się w 1985 r. Rap pokochał już jako mały chłopiec, pisać i tworzyć zaczął w 2001 r., wkrótce stał się znany jako EKS – raper i producent z Giżycka. W roku 2005 r. jego życie zmieniło swój bieg – otworzył się na Boga Ma za sobą sporo koncertów, stał się bardziej widoczny na scenie od roku 2007, kiedy to wystąpił na Festiwalu Song of Songs na małej scenie i zajął III miejsce. Tworzy tzw. rap chrześcijański. Autor trzech płyt: „Efekt motyla”, „Per aspera ad astra” i najnowszej „EKS – Więcej niż RAP” (premiera w marcu 2015). Oficjalna strona: www.wiecejnizrap.pl. Razem z żoną Natalią oddaje się również swojej drugiej pasji jaką jest fotografia: www.ledzinski.pl.

„Kto chce zapalać innych, sam musi płonąć”

Bilety w przedsprzedaży 15 zł, w dniu koncertu 20 zł.

Start o godz. 17:00.

Powiązane artykuły