Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Po raz kolejny chcemy pokazać projekty nie tylko te największe, ale i te, o których na co dzień nie mamy pojęcia. Dni Otwarte Funduszy Europejskich dadzą możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie możemy wejść lub należy je zwiedzać tylko z przewodnikiem.

09.05.2015. Dni Otwarte Funduszy Europejskich wkrótce na zamku

ostatnia aktualizacja 02.04.2015 czwartek 20:49

Grzegorz Nowak 

Zamek Piastowski w Raciborzu po raz drugi włączył się w tę ogólnopolską akcję. Sprawdź, co ciekawego będzie się działo na zamku podczas Dni Otwartych!

9 maja odbędzie się święto Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Na zamkowym dziedzińcu zaprezentują się zespoły artystyczne, rękodzielnicy, wytwórcy, producenci regionalni itp. z subregionu zachodniego województwa śląskiego - partnerzy projektu Śląski System Informacji Turystycznej. Każdy Punkt Informacji Turystycznej z subregionu opowie o swojej działalności i zaprosi do swojego miasta/gminy/punktu.

W godz. od 10.00 do 18.00 będzie można zwiedzać Zamek Piastowski bezpłatnie i indywidualnie dzięki pomocy oraz wsparciu zamkowych wolontariuszy. W przerwach pomiędzy występami artystycznymi będzie można posłuchać o projektach: „Utworzenie Centrum Dziedzictwa Kulturowego Bramy Morawskiej na Zamku Piastowskim w Raciborzu” a także „Śląski System Informacji Turystycznej”.

Projekt Utworzenie Centrum Dziedzictwa Kulturowego Bramy Morawskiej na Zamku Piastowskim w Raciborzu - szczegóły TUTAJ

Więcej informacji o ogólnopolskiej akcji na stronie: http://dniotwarte.eu/