1 maja, dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu, wstęp wolny 17:00 - warsztaty na scenie plenerowej dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez tancerzy Baletu Dworskiego Sotto le Stelle, wstęp wolny, 19:00 – widowisko pn. "Farfurka Królowej Bony" w wykonaniu Floripari - Zespołu Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu, scena plenerowa Zamku Piastowskiego w Raciborzu, wstęp wolny.

01.05.2015. Majówka 2015 – widowisko pn. „Farfurka Królowej Bony” w wykonaniu Floripari, warsztaty prowadzone przez tancerzy Baletu Dworskiego Sotto le Stelle

ostatnia aktualizacja 22.04.2015 środa 09:33

Grzegorz Nowak 

Zespół Floripari , utworzony został przez absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Królewskiego Konserwatorium w Hadze. Wykonuje muzykę renesansu i baroku    na instrumentach historycznych lub ich kopiach z uwzględnieniem dawnych technik wykonawczych. Artyści uczestniczyli w licznych kursach interpretacji muzyki dawnej. Szczególną wagę miały stypendia prestiżowej Dartington International Summer School (1993, 1994, 1995) w Anglii i wiążące się z nimi kontakty z artystami takiej miary jak: Paul Goodwyn, Emma Kirkby czy Anthony Rooley. Niektórzy z członków Zespołu zostali również uhonorowani stypendium Fundacji The David Reichenberg Trust z Londynu przeznaczonym na zakup instrumentów historycznych.

Zespół jest związany z Zamkiem Królewskim na Wawelu w Krakowie i występuje w nim na co dzień; prowadzi aktywną działalność biorąc udział w festiwalach i koncertach w Polsce  i za granicą (Anglia, Bułgaria, Francja, Litwa, Mołdawia, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Szkocja, USA, Włochy). Realizuje także własne, interesujące projekty we współpracy z uznanymi artystami i zespołami muzyki dawnej. Przy wielu okazjach muzycy występują w strojach historycznych, co nadaje ich koncertom dodatkowy walor interesującego widowiska.