W dniach 13-15 maja na terenie powiatu raciborskiego odbędą się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym. Zawody organizowane są przez Urząd Miasta w Raciborzu, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Szpital Rejonowy im. dr. J. Rostka w Raciborzu oraz raciborskie Pogotowie Ratunkowe.

13-15.05.2015. Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym zagoszczą na zamku

ostatnia aktualizacja 29.04.2015 środa 20:52

Grzegorz Nowak 

Zmagania ratowników medycznych to niezwykle widowiskowa, ale i wielce potrzebna impreza, na którą z całego kraju zjadą zespoły ratownicze. To także ogromne przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne. Wszelkie sprawdziany, symulacje różnorodnych sytuacji oraz wypadków, jak również wymiana doświadczeń z zakresu ratownictwa medycznego, podnoszą umiejętności ratowników medycznych, a tym samym przyczyniają się do skuteczniejszego reagowania w sytuacji zagrożenia życia ludzkiego.

Ekipy będą miały do wykonania pięć zadań - cztery z nich będą zadaniami medycznymi, jedno będzie zadaniem sprawnościowym. Dwa zadania medyczne będą się odbywać na terenie Raciborza, m.in. na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Dwa pozostałe odbędą się poza Raciborzem.

W Otwartych Mistrzostwach Śląska w Ratownictwie Medycznym mogą wziąć udział nie tylko śląskie ekipy, ale ekipy z całej Polski. Trzy ekipy, które okażą się najlepsze, zostaną zakwalifikowane do Mistrzostw Polski.

Więcej szczegółów TUTAJ: http://mistrzostwa.szpital-raciborz.org/