Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Po raz kolejny chcemy pokazać projekty nie tylko te największe, ale i te, o których na co dzień nie mamy pojęcia. Dni Otwarte Funduszy Europejskich dadzą możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie możemy wejść lub należy je zwiedzać tylko z przewodnikiem. Zamek Piastowski w Raciborzu po raz drugi włączył się w tę ogólnopolską akcję. Sprawdź, co ciekawego będzie się działo na zamku podczas Dni Otwartych!

09.05.2015. Dni Otwarte Funduszy Europejskich już 9 maja na zamku

ostatnia aktualizacja 29.04.2015 środa 20:57

Grzegorz Nowak 

Szczegółowy Program TUTAJ: http://www.zamekpiastowski.pl/files/dofe_2015_zamek_piastowski_raciborz_1430313867.pdf

9 maja odbędzie się święto Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Na zamkowym dziedzińcu zaprezentują się zespoły artystyczne, rękodzielnicy, wytwórcy, producenci regionalni itp. z subregionu zachodniego województwa śląskiego - partnerzy projektu Śląski System Informacji Turystycznej.

W godz. od 10.00 do 18.00 będzie można zwiedzać Zamek Piastowski bezpłatnie i indywidualnie dzięki pomocy oraz wsparciu zamkowych wolontariuszy. W przerwach pomiędzy występami artystycznymi będzie można posłuchać o projektach: „Utworzenie Centrum Dziedzictwa Kulturowego Bramy Morawskiej na Zamku Piastowskim w Raciborzu” a także „Śląski System Informacji Turystycznej”.

Gminy przygotowały szereg atrakcji dla najmłodszych, nagrodami w konkursach będą gadżety i bilety wstępu do różnych atrakcji turystycznych subregionu, w tym Miasteczka Westernowego Twinpigs, Muzeum Ognia w Żorach, Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach itp.

Dziecięce buzie będą malowane w ogniste wzory, będzie można wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich a także wziąć czynny udział w grach planszowych, flash mobie czytelniczym, zrobić sobie zdjęcia z żywą rzeźbą a także zaopatrzyć się w różne materiały promocyjne i gadżety.

Na zakończenie akcji – fire show w wykonaniu ekipy z Muzeum Ognia z Żor.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska akcja z różnorodnymi atrakcjami odbywająca się w dniach 7-10 maja.

Setki projektów otwartych dla Ciebie za darmo lub ze zniżką.

Sprawdź jak działają Fundusze Europejskie. Wejdź na www.DniOtwarte.eu

Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Twojej okolicy.