- Zazwyczaj miejscem prezentacji prac artystów są sale wystawiennicze domu książęcego Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Tym razem, rzeźbione w metalu prace autorstwa Zdzisława Tromsy postanowiliśmy pokazać na tle gotyckiej ściany kaplicy zamkowej – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Zdzisław Tromsa, pochodzący z Głubczyc artysta, jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa - Okręg w Opolu. Swoje prace wykonuje w metalu, stosując przy tym różne techniki kowalskie. Na wystawie zobaczymy m.in. różne wyobrażenia zwierząt, ludzkie postaci, nie brak również owoców i warzyw.

09.05.2015. Metaloplastyka Zdzisława Tromsy – zamek zaprasza na wernisaż

ostatnia aktualizacja 05.05.2015 wtorek 21:56

Grzegorz Nowak 

- To nie pierwsza wystawa metaloplastyki w dawnej siedzibie Piastów. Przypomnijmy, w ubiegłym roku przez całe wakacje mogliśmy podziwiać prace Jarosława Michała Chyca z Ozimka, mechanika z wykształcenia - dodaje dyrektor Grażyna Wójcik.

Na wernisaż wystawy pt. „Flora i Fauna” oraz spotkanie z autorem, zapraszamy w najbliższą sobotę 9 maja o godz. 17.00. Prace Zdzisława Tromsy będzie można oglądać na Zamku Piastowskim w Raciborzu codziennie, w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp: 5 zł bilet normalny, 3 zł bilet ulgowy.