Po kilkumiesięcznej przerwie, 19 maja (wtorek) na Zamku Piastowskim w Raciborzu po raz kolejny rozpocznie się cykl sześciu wykładów o historii lokalnej. Spotkania odbędą się w ramach projektu „Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin”, który realizują wspólnie Powiat Raciborski oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. Pierwszy wykład pt. „Cygara, marcepany, pilznery, pierniki..., czyli najsłynniejsze raciborskie marki z przełomu XIX i XX wieku” wygłosi Grzegorz Wawoczny. Początek o godz. 17.00.

19.05.2015. Historia lokalna powraca na zamek

ostatnia aktualizacja 14.05.2015 czwartek 20:44

Grzegorz Nowak 

Celem projektu jest wzmocnienie i aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej, wspieranie pozytywnych stosunków i dialogu pomiędzy większością polską i mniejszością niemiecką oraz ukazanie wzajemnego przenikania się wielu kultur w życiu naszej miejscowości. W ten nurt wpisuje się również Powiat Raciborski poprzez organizację cyklu sześciu wykładów poświęconych ważnym i ciekawym wydarzeniom z historii ziemi raciborskiej.

Źródłem finansowania projektu są środki Mniejszości Niemieckiej będące w dyspozycji Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych pochodzące z wcześniejszych dotacji Rządu Niemieckiego.