Zapraszamy na wystawę Alana Konopczyńskiego do Galerii Epicentrum w Jastrzębiu-Zdroju

13.05-12.06.2015. Malarstwo i szklane formy w Jastrzębiu-Zdroju

ostatnia aktualizacja 18.05.2015 poniedziałek 10:55

 
Alan Konopczyński urodził się w Katowicach. Ukończył Policealne Zawodowe Studium Plastyczne OPUS – ART, gdzie uzyskał tytuł technik plastyk specjalizacji renowacji witraży oraz studia na Uniwersytecie Śląskim, Wydział Artystyczny w Cieszynie, kierunek Grafika. Poza głównym programem nauczania był zaangażowany w wiele imprez artystycznych, m.in. wystawa prac ceramiki użytkowej w Galeria Sztuki „Złote Grabie” w Rydułtowach, konkurs „Granice Rysunku” w Rzeszowie (wyróżnienie), Triennale Grafiki w Krakowie.
„Jak strumienie i rośliny, dusze także potrzebują deszczu, ale deszczu innego rodzaju: nadziei, wiary, sensu istnienia. Gdy tego brak, wszystko w duszy umiera, choć ciało nadal funkcjonuje”.
Cytowany fragment książki pt: „Piąta góra” Paulo Coelha dobitnie pokazuje jak w naszym istnieniu ważne jest widzenie się od środka i zadawanie wielkich pytań, po to by nie być tylko ciałem. Obrazy są refleksją nad życiem emocjonalnym człowieka, który pragnie cały czas szukać swojej właściwej drogi w coraz bardziej skomplikowanym świecie. Można się w nich  doszukać między innymi: stanów uniesienia ku nadziei poprzez medytację czy modlitwę, dzikiego pędu w stronę szczęścia, czci wolności istnienia, ekstazy, afirmacji miłości do życia, czy też zaszyfrowanej tęsknoty i strachu przed utraconym czasem.
Wernisaż odbędzie się 13.05.2015 r. godz. 18.00, wstęp wolny.
Wystawa potrwa do 12 czerwca 2015 roku.

Powiązane artykuły