Po raz 7 zapraszamy wszystkich entuzjastów rowerów i nie tylko na RACIBORSKĄ ROWEROWĄ MASĘ KRYTYCZNĄ, czyli wspólny kolorowy przejazd przez miasto. Podobnie jak przed rokiem start i meta na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu. W tym roku jedziemy pod symbolicznym hasłem: POŁĄCZMY to ELEGANCKO!!!

14.06.2015. 7. Raciborska Rowerowa Masa Krytyczna już 14 czerwca na zamku

ostatnia aktualizacja 26.05.2015 wtorek 20:14

Grzegorz Nowak 

- Z jednej strony apelujemy bowiem do władz o sensowne POŁĄCZENIE dotychczasowych dróg rowerowych w mieście w jeden spójny i bezpieczny system komunikacji. Równocześnie z drugiej strony udowadniamy, że na rowerze można jeździć ELEGANCKO – dlatego prosimy Was w tym roku o założenie pięknych sukienek/garsonek, wielkich kapeluszy, wypastowanych lakierek, szykownych marynarek, kolorowych krawatów/muszek, czystych koszul i innych luksusowych dodatków - najbardziej elegancki strój nagrodzimy nie tylko brawami – mówią organizatorzy.

- Pokażemy w ten sposób, że rower może być używany codziennie. że można nim jeździć do pracy, na zakupy czy randkę, bo to nie jest to tylko rekreacyjny środek transportu. Tak jak ostatnio finiszujemy na zamku plenerowym piknikiem z niespodziankami – dopowiadają organizatorzy -  śledźcie info na bieżąco na www.facebook.com/rowerowyraciborz .

Tradycyjnie przejazd zabezpiecza policja, więc bez obaw mogą brać w nim udział osoby w każdym wieku, także rodzice z małymi dziećmi. Do zobaczenia w niedzielę 14 czerwca o godz. 15.00 na dziedzińcu zamkowym.

Organizator:

Raciborska Inicjatywa Rowerowa SOFT CITY.

Współorganizatorzy:

Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK

Zamek Piastowski w Raciborzu

Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu