13 czerwca 2015 r. na dziedzińcu na scenie plenerowej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbędzie się koncert finałowy IV Festiwalu Piosenki Europejskiej – Racibórz 2015. Początek koncertu o godz. 19.30. Festiwal adresowany jest do młodzieży w wieku 15-20 lat z województwa śląskiego, powiatów partnerskich Powiatu Raciborskiego oraz młodzieży państw europejskich.

13.06.2015. Festiwal Piosenki Europejskiej – Racibórz 2015

ostatnia aktualizacja 26.05.2015 wtorek 20:21

Grzegorz Nowak 

Koncert finałowy poprzedzą - 11 czerwca przesłuchania konkursowe ( w Zamku Piastowskim w Raciborzu) – dotyczy uczestników wytypowanych w ramach kwalifikacji dla powiatu raciborskiego i województwa śląskiego przeprowadzonych w maju 2015, a także na podstawie tzw. „dem” (nośnik mp3) nagrań uczestników zgłoszonych przez powiaty partnerskie dla Powiatu Raciborskiego. Kolejność występów konkursowych zostanie podana przez organizatorów na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Ponadto, dzień później 12 czerwca odbędą się Międzynarodowe Warsztaty pn. „Bezpieczeństwo w Europie a Kultura” ( Zamek Piastowski w Raciborzu).

Warsztaty wokalne dla wszystkich uczestników przesłuchań finałowych Festiwalu prowadzone zostaną przez Hannę Hołek – muzyka, trenera wokalnego, a także uczestniczkę programów typu talent shows i producenta nagraniowego - mające na celu przygotowanie wykonania piosenek zespołowych podczas Koncertu Laureatów. Będą także próby laureatów Festiwalu z orkiestrą rozrywkową Happy Big Band pod dyrekcją Mirosława Kaszuby.

ORGANIZATORZY:

- Powiat Raciborski

- Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

- Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu

- Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu

WSPÓŁPRACA ORGANIZACYJNA:

- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

- II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu

- Pałac Młodzieży w Katowicach

PATRONAT HONOROWY:

- Starosta Raciborski - Ryszard Winiarski

- Prezydent Miasta Racibórz – Mirosław Lenk