Pani Aurelia Folwarski z Rydułtów – autorka wystawy od najmłodszych lat interesuje się robótkami ręcznymi. W siódmej klasie Szkoły Podstawowej nauczyła się od cioci szydełkować oraz „obrabiać” chusteczki (jednorazowych – papierowych dawniej nie było). Wkrótce wykonywała małe arcydzieła na własne potrzeby. Dzisiaj zajmuje się robótkami dla przyjemności, kolekcjonuje anioły (ma ich około 100) i ubranka dla lalek. Należy do grupy miłośników robótek ręcznych „Pikotki”.

26.05-30.06.2015. Szydełkowane ubranka dla lalek – wystawa Rydułtowianki na zamku

ostatnia aktualizacja 11.06.2015 czwartek 14:04

Grzegorz Nowak 

„Pikotki” – to grupa skupiająca blisko 50 osób, powstała w 2006 roku. Uczestniczki zajmują się pogłębianiem wiedzy z zakresu robótek ręcznych, wymieniają się wzorami, pomysłami i doświadczeniem w tej dziedzinie. Zdobywają również wiedzę z innych dziedzin np. florystyki czy sztuki kulinarnej. W ramach warsztatów, które odbywają się w Gimnazjum w Rydułtowach można: poznać różne techniki dziewiarskie, szydełkowe i hafciarskie, tworzyć nowe wzory i prace, uzyskać fachową korektę instruktora, zajrzeć do materiałów prasowych a także pobyć w sympatycznym towarzystwie.

Wystawę na Zamku Piastowskim w Raciborzu można oglądać codziennie do końca czerwca w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp po wykupieniu biletu: normalny – 5,00 zł, ulgowy – 3,00 zł, dzieci do lat 6 bezpłatnie.

Powiązane artykuły