26 czerwca Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza na IV Zamkową Noc z Duchami. Tradycyjnie już zakończy rok szkolny i będzie dobrym wstępem do letnich wakacji. Tym razem zapraszamy od godz. 18.30. Jak zawsze nie zabraknie fire-show, występów na scenie, stoisk gastronomicznych, zwiedzania zamku późną porą, szczypty horroru a przede wszystkim dobrej zabawy dla dzieci i osób dorosłych. Mile widziane wszelkie przebrania. Sprawdź jaki przygotowaliśmy program!

26.06.2015. IV Zamkowa Noc z Duchami już wkrótce na zamku

ostatnia aktualizacja 11.06.2015 czwartek 23:10

Grzegorz Nowak 

Rozpoczniemy od bajki o Kopciuszku wierszem wg Jana Brzechwy, w wykonaniu wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z Kuźni Raciborskiej ( Mieszkanie Rodzinkowe w Raciborzu) – w Sali konferencyjnej, a potem od wesołych zabaw i animacji z Crazy Clubem w pomieszczeniach zamkowych. Następnie przed salą konferencyjną czekają na dzieci kosmyki wiedźmy Andżeliki, czyli kolorowe warkoczyki. W tym samym czasie (20.00 - 21.00) w sali konferencyjnej dzieci, młodzież oraz rodzice będą mogli wziąć udział w kolejnym wieczorze eksperymentów. Podobnie jak przed rokiem, na fascynujący świat nauki zapraszają wszystkich chętnych - Jan Kalabiński, Patrycja Kozak oraz uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu. Około 21.00 IV Zamkowa Noc z Duchami przeniesie się na zamkowy dziedziniec. Będzie bajka z „Babcią”, Kubusiem Puchatkiem i Tygryskiem. Nie zabraknie wywiadu z zawsze wesołym „Duchem”, będą lubiane przez dzieci skręcane kolorowe baloniki makaroniki a na koniec tej części wielkie bum…

Około godz. 21.45 zapraszamy na nocne Latino Dance z raciborską Akademią Fitness http://www.youtube.com/embed/UDEME_YLNjI, czyli zajęcia solo, wykorzystujące kroki oraz techniki tańców latynoamerykańskich, takich jak: salsa, rumba, cha cha, samba, bachata i reggaeton. Tańce te łączy niezwykła gracja, zmysłowość i dynamika . Uczą prawidłowej postawy ciała, płynności ruchów i pewności siebie. Taniec sprawia dużo radości i pomaga spalić dużo kalorii... Zajęcia ze sceny plenerowej poprowadzi Grzegorz Sumik, doskonały instruktor tańców latynoamerykańskich.

Po energetycznych tańcach latino dla dzieci i dorosłych, zobaczymy na scenie zespół Zygzak z Krzanowic. W przerwach pomiędzy tańcami zobaczymy pokazy iluzji w wykonaniu Mr Mario. Może wyczarujemy ducha?

Na zamkowym dziedzińcu będziemy gościć alchemika Bartłomieja Koźniewskiego, który pokaże m.in. węże faraona i ognie bengalskie. Zawita do nas również metaloplastyk, który z różnych przedmiotów spawa okazałe rzeźby.

http://m.lodz.gazeta.pl/lodz/5,106512,17673866,Tolkien_ma_swoj_pomnik_w_Lodzi__DUZE_ZDJECIA_.html

https://www.facebook.com/events/1375749189419255/

http://www.surindustrialle.pl/
Będzie demon, surrealistyczna  biżuteria a być może również szalone pojazdy do jeżdżenia po dziedzińcu – oraz duża doza humoru. W programie Nocy z Duchami przewidzieliśmy również fire-show z elementami pirotechnicznymi w wykonaniu Emilii Górnisiewicz oraz wychowanków Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu a wszystko w atmosferze radosnego wakacyjnego już zamkowego pikniku, który potrwa do około 24.00. Dużo będzie się działo także wokół sceny. Będą stoiska gastronomiczne i stragany różności, na których będzie można zaopatrzyć się w maski i inne cudeńka!

Przez cały wieczór we wnętrzach zamku pomagać nam będą zamkowi wolontariusze, zawsze niezawodni i ogromnie pomocni. Dzięki nim będzie można się poruszać po zamku bez przewodnika i opłaty.

Dziecięce zabawy i imprezy skierowane do rodzin wspiera od zawsze Mieszko S.A. – słodkie zozole będą nam towarzyszyć przez cały wieczór, a maskotka Zozola zabawi się razem z nami.

- Organizujemy kilka godzin dobrej zabawy po zmroku, pełen wrażeń piątkowy wieczór. Mamy nadzieję, że IV Zamkowa Noc z Duchami znów zapełni zamkowy dziedziniec, podobnie jak to miało miejsce w minionych latach - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.
Zamek przygotował także średniowieczne stragany dla rękodzielników i innych twórców chcących zaoferować w ten dzień swoje produkty. W sprawie wynajęcia stoiska (kramu) proszę pisać na promocja@zamekpiastowski.pl
UWAGA media! Zapraszamy do objęcia patronatu nad tym przedsięwzięciem. W zamian za promocję i relację oferujemy logotypy na plakatach oraz podziękowania ze sceny. Informacje promocja@zamekpiastowski.pl