Po ciepłym przyjęciu ze strony publiczności i występie w sali konferencyjnej w dawnej siedzibie Piastów, zamkowi artyści nie spoczywają na laurach. Sztukę teatralną pióra Łukasza J. Porwoła pt. „Falbanka i szabelka” w wykonaniu artystów Teatru Amatorskiego działającego przy Zamku Piastowskim w Raciborzu, będzie można zobaczyć jeszcze w czerwcu w Kuźni Raciborskiej a na początku lipca w Kobyli.

30.06-03.07.2015. Artyści z zamkowego teatru na wakacyjnym tournee

ostatnia aktualizacja 16.06.2015 wtorek 19:53

Grzegorz Nowak 

We wtorek, 30 czerwca o godz. 17.00 artyści wystąpią dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Natomiast w piątek 3 lipca o godz. 19.00, artyści wystąpią w Domu Kultury w Kobyli dla wszystkich chętnych mieszkańców Gminy Kornowac.

Przypomnijmy, długo oczekiwana przez wszystkich premiera sztuki teatralnej pióra Łukasza J. Porwoła miała miejsce 30 maja br. w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Pisarz sprezentował Czytelnikom i Widzom farsę, napisaną z niezwykłą starannością. Jest to interesująca interpretacja życia towarzyskiego, mieszkańców dwóch sąsiadujących zamków Hrabiego i Rotmistrza. Precyzyjnie portretuje osoby, zapowiada ciekawą fabułę. Osiąga efekty komiczne wszechobecną drwiną, kpiną, dowcipem, ironią i karykaturą.

Przez kilka ostatnich miesięcy Artyści Teatru Amatorskiego dla Dorosłych pilnie ćwiczyli swoje role pod okiem Teresy Okaj, polonistki, instruktorki teatru, kultury żywego słowa i regionalizmu oraz Łukasza J. Porwoła, muzyka, autora sztuki i wielu programów artystycznych wystawianych w regionie.