Zamkowy Punkt Informacji Turystycznej od momentu powstania (sierpień 2011) stawia sobie za cel – jakość świadczonych usług i promocję, za co był już wielokrotnie nagradzany. – Wobec tego nie mogło nas zabraknąć, w niedzielę 5 lipca na I Subregionalnym Festiwalu Rodzin Aktywnych „FAMILY JUMP PARTY – GORZYCE 2015” - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Na stoisku zamkowego PIT-u będzie można zaopatrzyć się w materiały promocyjne i gadżety związane z Zamkiem Piastowskim i powiatem raciborskim.

05.07.2015. Zamkowy PIT weźmie udział w I Subregionalnym Festiwalu Rodzin Aktywnych w Gorzycach

ostatnia aktualizacja 25.06.2015 czwartek 15:32

Grzegorz Nowak 

Subregionalny Festiwal, to jedna z wielu atrakcji, tegorocznych XV Dni Gminy Gorzyce. Pomysłodawcą Festiwalu jest PIT w Gorzycach, który ma na celu pobudzenie mieszkańców do rekreacyjnej aktywności. Sprawdź jaki organizatorzy przygotowali program!

Występy na scenie rozpoczną się o godzinie 15.00. Imprezę poprowadzi Robert Krzyżaniak. Wystąpi m.in. znany ze Śląskiej Listy Szlagierów w TVS – zespół B.A.R. oraz topowy zespół discopolo SOLEO. Podczas trwającego festynu zostaną wręczone Puchary Wójta dla zwycięzców Amatorskiego Rajdu Samochodowego. Zabawy dla dzieci poprowadzi Kreatornia Studio. Tegoroczne Dni Gminy Gorzyce zakończy dyskoteka z Agencją AB Music. - Zadbaliśmy także o dodatkowe atrakcje dla uczestników. Na terenie przyległym do ośrodka „NAUTICA” dostępne dla zainteresowanych (już od soboty) będzie „Wesołe miasteczko”. Będzie także prezentacja Elektrycznych Bolidów - Silesian Greenpower z możliwością przejażdżki. Będzie również tor z gokartami. Do dyspozycji uczestników zapewniamy tradycyjnie ofertę punktów gastronomicznych i handlowych. Planujemy szereg form sportowych i rekreacyjnych na terenie ośrodka „NAUTICA” oraz przyległego boiska „Orlik” – mówi Danuta Parma z Wiejskiego Domu Kultury w Gorzycach. 

- Naszym głównym celem jest zachęcenie rodzin do aktywnego wypoczynku na terenie gminy, ale także na terenie całego Subregionu Zachodniego. Chcąc promować region - zaprosiliśmy do współpracy i do wystawienia swoich stoisk promocyjnych tego dnia w Gorzycach – Punkty Informacji Turystycznej z Subregionu Zachodniego, realizujące projekt „Śląski System Informacji Turystycznej”. Tym sposobem przybliżymy naszym mieszkańcom wiele atrakcji turystycznych naszego regionu – dopowiada Danuta Parma.

W organizację imprezy włączył się także GOTSIR „NAUTICA”. Tego dnia w krytej pływalni odbędą się: zawody pływackie dla chętnych rodzin (min. 2+1) – Aquafamiliada, pokazy ratownictwa wodnego WOPR oraz pokazy stylów pływackich (zawodnicy UKS „Aligator”). Na małym boisku „Orlika” odbędą się m.in.: Turniej piłki nożnej o Puchar Subregionu Zachodniego, pokaz aerobiku, gry i zabawy dla dzieci, konkurs rzutów „za trzy” do kosza, pokazy pierwszej pomocy. Zaprezentują się lokalne zespoły artystyczne i wykonawcy działający pod patronatem domów kultury w Czyżowicach, Gorzycach i Olzie. Wystąpi lokalny idol młodzieży – KOKOS.