Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na bezpłatne WAKACYJNE TAI CHI

16.07.2015. Wakacyjne Tai-Chi w Jastrzębiu-Zdroju

ostatnia aktualizacja 10.07.2015 piątek 09:06

 
Zajęcia odbędą się  16 lipca 2015 r. o godzinie  17.00 w Parku Zdrojowym, zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w zajęciach dla każdego, można przynieść koce piknikowe , postaramy się przybliżyć ten rodzaj sportu, który szczególnie lubią osoby dorosłe oraz starsze.
Chińska gimnastyka Tai Chi wywodzi się z takich systemów filozoficznych, które widzą człowieka i świat jako dynamiczne całości nie oddzielając ciała od umysłu a człowieka od jego środowiska życia. Efekt zdrowotny Tai Chi chuan polega na tym, że dzięki powolnym, harmonijnym ruchom wykonywanym w stanie maksymalnego rozluźnienia pobudzamy naturalne krążenie energii życiowej w organizmie. Ćwiczenia Tai Chi podobnie jak medycyna chińska (której najbardziej uznaną na świecie metodą jest akupunktura) pomagają w utrzymaniu naszego organizmu w stanie dynamicznej równowagi, która służy naszemu zdrowiu fizycznemu, psychicznemu, naszemu rozwojowi oraz naszym relacjom ze światem.
Prowadzenie:
Jolanta Gisman-Stoch. Od 10 lat Ćwiczy Tai Chi styl Yang w szkole Tai Chi Chuan . Równocześnie jest nauczycielem akademickim i nauczycielem sztuki. Jej zainteresowania i praktyka obejmują holistyczną pedagogikę, twórczość, samorozwój, doświadczenie bezpośrednie, terapię i edukację artystyczną. Jest współautorką  książki : Malcolm Ross with Jolanta Gisman-Stoch „Cultivating Arts in Education and Therapy” Routhledge , London 2011. Książka jest propozycją spojrzenia na proces twórczy z perspektywy zarówno myśli europejskiej jak i chińskiej teorii pięciu przemian. Prowadzi również zajęcia w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.
Wiaczesłw Malcew
Od 1977 roku ćwiczył karate następnie różne style kung-fu, między innymi „Długą pięść” i styl „Pijanego” pod kierownictwem chińskich mistrzów. Pod koniec lat 80 spotkał swojego nauczyciela Tai Chi Chuan i zostałem zauroczony tą sztuką. Ćwiczy styl „Yang”, który uprawia do dziś. W 1990 roku po ukończeniu Uniwersytetu w Sankt Petersburgu razem z żoną, która jest bielszczanką, przeprowadził się do Polski. Tu już kontynuował szkolenie pod opieką założyciela międzynarodowej Akademii Sztuk Walki, Mistrza Yang Jwing Minga.
W razie niepogody zajęcia zostaną przeniesione od Domu Zdrojowego
WSTĘP WOLNY

Powiązane artykuły