W domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu można już oglądać nową wystawę fotografii pt. „Koniec/początek. Racibórz w powojennej fotografii”. - Na wystawie prezentowane są fotografie z lat 40., 50. i 60. XX wieku ukazujące zniszczenia wojenne dokonane wiosną 1945 r., prace rozbiórkowe oraz odbudowę miasta - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum w Raciborzu.

04.08-30.09.2015. Koniec/początek. Racibórz w powojennej fotografii – zamek zaprasza na nową wystawę

ostatnia aktualizacja 04.08.2015 wtorek 20:01

Grzegorz Nowak 

- Na ekspozycji poza tradycyjnymi niewielkimi odbitkami, znajdują się też reprodukcje o większym formacie (50x70 cm) wykonane bezpośrednio ze szklanych negatywów. Kilka widoków Raciborza (m.in. Rynek, ul. Nowa, ul. Mickiewicza) można zobaczyć w trzech odsłonach czasowych: przed II wojną światową, po wojnie i współcześnie. Wiele prezentowanych obrazów znanych jest z licznych publikacji na temat historii naszego miasta, jednak są wśród nich także rzadziej spotykane, np. przedstawiające zniszczenia na ulicach: Browarnej, Warszawskiej czy Jeziorowej. Zobaczyć będzie można również zdjęcia ukazujące pozostałości po dawnym moście nad kanałem Ulga na ul. Rybnickiej i budowę nowego - dodaje dyrektor Grażyna Wójcik.

Wystawę można oglądać codziennie: poniedziałek – piątek od 10 do 18, sobota, niedziela i święta od 10 do 18. Wstęp po wykupieniu biletu: Normalny – 5,00 zł, Ulgowy – 3,00 zł. Zapraszamy!!!