Ostatnia niedziela sierpnia w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju zapowiada się wyjątkowo. Wszystko za sprawą Pikniku w kurorcie, który po raz trzeci zorganizowany zostanie w uzdrowiskowej części naszego miasta.

30.08.2015. Piknik na koniec wakacji w Jastrzębiu-Zdroju

ostatnia aktualizacja 24.08.2015 poniedziałek 12:50

 

III Piknik w kurorcie odbędzie się 30 sierpnia w Parku Zdrojowym, gdzie od godz. 14.00 uczestnicy imprezy przeniosą się w czasie do lat uzdrowiskowej świetności jastrzębskiego kurortu, do tętniącego życiem sanatorium. W parkowych alejkach spotkamy kuracjuszy w strojach z epoki. W samym centrum zabytkowego Parku Zdrojowego będzie można posłuchać międzywojennej muzyki „na żywo” czy zdobyć niepowtarzalne pamiątki.

W ramach tej wyjątkowej imprezy odbędzie się również Dancing w stylu lat 20. i 30. ubiegłego stulecia. Rozpocznie się on w Domu Zdrojowym o godz. 20.00.

Przybyłym na imprezę przygrywać będzie doborowa swingowa orkiestra. Organizatorzy zachęcają uczestników do przebrania się w stroje z epoki. Bilety w cenie 25 zł od osoby są do nabycia w Galerii Historii Miasta. W cenę wliczony jest poczęstunek oraz napoje.

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.