„Zamek inspiracją artystyczną” – to tytuł projektu jaki realizowali wspólnie uczniowie szkół podstawowych z Polski i Republiki Czeskiej, dzięki Programowi Operacyjnemu Współpracy Transgranicznej w latach 2007-2013. Prezentowana na Zamku Piastowskim w Raciborzu wystawa będzie zbiorem poplenerowych prac, wykonanych przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Stefana Pieczki w Raciborzu oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Raduniu (Republika Czeska).

20-27.09.2015. Zamek inspiracją artystyczną - zamek zaprasza już wkrótce na nową wystawę

ostatnia aktualizacja 09.09.2015 środa 17:29

Grzegorz Nowak 

Na wystawie zobaczymy zarówno obrazy jak i fotografie. Prace plastyczne zostały zrealizowane w technice temperowej, pastelami olejnymi oraz ołówkiem. Są one efektem pleneru malarskiego, prowadzonego przez wykładowcę PWSZ w Raciborzu, dr. hab. Kazimierza Frączka oraz mgr Paulinę Solich, nauczyciela plastyki w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Stefana Pieczki w Raciborzu i mgr Anetę Żok-Tomalę.

Zdjęcia natomiast wykonano techniką otworkową i hybrydową. Zajęcia poprowadziły dr Gabriela Habrom-Rokosz wraz z członkiniami Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON (Sabiną Wyskiel, Iwoną Karwot, Agnieszką Furmanowicz, Alicją Świerczyńską, Patrycją Piechulą). 

Wystawę będzie można oglądać w dniach 20-27 września, poniedziałek – piątek od 10 do 18, sobota, niedziela i święta od 10 do 18.  Spotkanie otwierające wystawę prac – środa 23.09.2015, godz. 17.00 – zapraszamy serdecznie.