Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w zajęciach organizowanych przez Wypożyczalnię Literatury dla Dzieci. Edukacyjna Lokomotywa startuje już 08.09.2015!

08.09-31.12.2015. Warsztaty Edukacyjna Lokomotywa w Jastrzębiu-Zdroju

ostatnia aktualizacja 15.09.2015 wtorek 13:04

Wtorki, godz. 16:30 

Ilustratorek – warsztaty czytelniczo-plastyczne dla 4,5-latków. Warsztaty ilustratorskie przygotowane z myślą o przedszkolakach w wieku 4-5 lat. Uczestnicy warsztatów nabywają umiejętność pracy w grupie, rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię. Celem spotkań jest wykonanie ilustracji do wcześniej zaprezentowanych tekstów literackich.

Środy, godz. 16:30

Spotkania z książką- warsztaty literacko-plastyczne dla 3-latków.  Cykl godzinnych warsztatów literacko-plastycznych przeznaczonych  dla przedszkolaków i składający się z dwóch części. Pierwsza obejmuje głośne czytanie bajek, wierszy  i opowiadań. Drugą część stanowią zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci wykonują prace plastyczne związane z tematem czytanej wcześniej książki.

Czwartki, godz. 16:00 Pędzelek – warsztaty artystyczne – grupa młodsza (klasa I-III)

                 godz. 17:00 Pędzelek - warsztaty artystyczne – grupa starsza (klasa IV-VI)

  Warsztaty artystyczne prowadzone przez plastyka, który poprzez wspólną zabawę wprowadza dzieci w tajniki historii sztuki i różnorodnych technik artystycznych od rysunku po rzeźbę współczesną. Powstałe dzieła prezentowane są w Galerii „Na ścianie”. Celem warsztatów jest rozwijanie dziecięcych talentów, wyrażanie własnej kreatywności, budowanie zainteresowań plastyką i sztuką, uwrażliwianie na piękno oraz pobudzanie dzieci do współpracy w grupie. Odpłatność za warsztaty 10,00 zł za miesiąc.

 Piątki, godz. 15:00

Kreatywne popołudnie – zabawa z grami planszowymi i x-boxem. Spotkania w Bibliotece podczas których uczestniczyć można będzie w przygotowanych turniejach gier planszowych i emocjonujących rywalizacjach w grach x-box.