„Racibórz i zamek na dawnej pocztówce” - to tytuł nowej wystawy, którą już od 1 października będzie można oglądać w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Wystawa z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom filokartystyki a tych w naszym powiecie i mieście nie brakuje. To także sentymentalna podróż do dawnego Raciborza dla osób, które wiele lat temu wyjechało za granicę a dziś często w odwiedziny powraca do swego rodzinnego miasta.

październik-listopad 2015. Racibórz i zamek na dawnej pocztówce - zamek zaprasza na nową wystawę

ostatnia aktualizacja 16.09.2015 środa 20:31

Grzegorz Nowak 

- Prezentowane na wystawie pocztówki pochodzą ze zbiorów raciborskiego filokartysty Grzegorza Nowaka, który zbiera pocztówki od ponad 20 lat. Zbiór składa się z blisko 1000 pocztówek - widokówek. Większość z nich prezentuje zamek i miasto Racibórz. Na wystawie będzie można zobaczyć tylko część zbioru. Będą pocztówki wydane jeszcze w XIX wieku, w okresie międzywojennym, jak i te wydane po 1945 r. aż do początku lat 90. XX wieku. Te najstarsze wydają się być najciekawsze, bo późniejsze widoki wielu z nas jeszcze często pamięta - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

- Na wystawie nie zabraknie również prawdziwych rarytasów, wydanych w niskich nakładach a także pocztówek wydanych okazjonalnie, np. upamiętniające powódź w Raciborzu w 1903 roku. Jeśli wystawa się spodoba, liczymy, że tak właśnie będzie, planujemy w przyszłości również zaprezentować pocztówki wydane w latach 90. XX wieku a także te po 2000 roku - dodaje dyrektor Grażyna Wójcik.

Wystawę będzie można oglądać codziennie: poniedziałek – piątek od 9 do 16, sobota, niedziela i święta od 10 do 18. Wstęp po wykupieniu biletu: Normalny – 5,00 zł, Ulgowy – 3,00 zł. Zapraszamy!!!