W piątek 23 października o godz. 18.00 w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się premiera sztuki teatralnej pióra Łukasza J. Porwoła pt. „Falbanka i szabelka” w nowej, zmienionej obsadzie. W roli narratora gościnnie wystąpi raciborzanin Mirosław Kotowicz, aktor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach. Znany również z serialu TV Polsat „Pierwsza Miłość”. W swoim dorobku artystycznym ma również takie tytuły jak: „Plebania”, „Święta Wojna”, „Pręgi” oraz „Tylko Miłość”.

23.10.2015. „Falbanka i szabelka” – Amatorski Teatr Dla Dorosłych „Na Zamku” zaprasza na premierę spektaklu w nowej obsadzie

ostatnia aktualizacja 06.10.2015 wtorek 20:39

Grzegorz Nowak 

- A jacy jeszcze wystąpią nowi artyści? Niech to pozostanie do dnia premiery tajemnicą -dopowiada dyrektor Grażyna Wójcik. Pisarz Łukasz J. Porwoł sprezentował Czytelnikom i Widzom farsę, napisaną z niezwykłą starannością. Jest to interesująca interpretacja życia towarzyskiego mieszkańców dwóch sąsiadujących zamków Hrabiego i Rotmistrza. Precyzyjnie portretuje osoby,  zapowiada ciekawą fabułę. Osiąga efekty komiczne wszechobecną drwiną, kpiną, dowcipem, ironią i karykaturą.

Przez kilka ostatnich tygodni Artyści Amatorskiego Teatru Dla Dorosłych pilnie ćwiczyli swoje role pod okiem Teresy Okaj, polonistki, instruktorki teatru, kultury żywego słowa i regionalizmu oraz Łukasza J. Porwoła, muzyka, autora sztuki i wielu programów artystycznych wystawianych w regionie.

„Falbanka i szabelka” - 23 października godz. 18.00, wstęp wolny. Zapraszamy!!!