W domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu już od listopada będzie można oglądać nową wystawę pt. „Kobylskie Wesele czyli jak to downiej bywało”. Ekspozycja to 22 fotografie o tematyce weselnej oraz 2 egzemplarze książki pt. „Kobylskie Wesele czyli jak to downiej bywało” autorstwa Kseni Pochwyt. Prezentowana na zamku ekspozycja to część projektu „Kobylskie Wesele” zrealizowanego w 2013 r. przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla.

06.11-31.12.2015. Kobylskie Wesele czyli jak to downiej bywało – zamek zaprasza na nową wystawę

ostatnia aktualizacja 14.10.2015 środa 21:21

Grzegorz Nowak 

Inicjatorem i koordynatorem projektu „Kobylskie Wesele” był Mirosław Małek, prezes Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla. Działanie to realizowane było przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku.  Projekt podkreśla rolę tradycji i historii małej ojczyzny jako źródła tożsamości społeczności lokalnej. Inicjuje również i podtrzymuje twórczość artystyczną. Ponadto celem było wzmacnianie więzi międzypokoleniowej oraz integracja mieszkańców wsi Kobyla.
Nieocenionej pomocy materialnej w urzeczywistnieniu powyższej koncepcji udzielili Panowie: Janusz Szlapański, Marek Niewrzoł, Jan Rumpel i Mirosław Wieczorek. Organizatorem i uczestnikiem wszystkich spotkań zespołu redakcyjnego była p. Katarzyna Knura.
Na otwarcie wystawy zapraszamy w piątek 6 listopada do domu książęcego. Początek o godz. 17.00, wstęp wolny.