Zapraszamy na uroczyste otwarcie Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej do Jastrzębia-Zdroju

06-30.11.2015. Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2015 w Jastrzębiu-Zdroju

ostatnia aktualizacja 30.10.2015 piątek 09:35

 
Uroczyste otwarcie 
Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2015
6.11.2015r. o godzinie  18:00  
Po raz kolejny (już szósty) fotografia otworkowa opanowuje rejon Górnego Śląska. Jest to technika, wydawałoby się, najprostsza, bo zdjęcia zazwyczaj wykonywane są przy pomocy własnoręcznie stworzonych aparatów, często zwykłych  puszek i pudełek. Fotografia otworkowa jest jednak równocześnie fotografią najtrudniejszą – wymagającą zarówno od autorów, jak i odbiorców szczególnego rodzaju wrażliwości. Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2015 pozwala przenieść się do tego niezwykłego świata – w pewnym sensie podglądanego przez dziurkę od klucza. 
Podczas otwarcia odbędzie się wybór najlepszej pracy z „OFFO Objazdowego” oraz losowanie pośród obecnych nagrody – niespodzianki. 
W programie także wernisaże wystaw: 
– w Galerii „Epicentrum” projektów Tomasza Dobiszewskiego z Wrocławia – instalacja „W zdaniu zestawia się świat na próbę...”, cykle „Palingenesis” i „Re–medium” 
– w Galerii „Magazyn 22” – „W&R – Okazjonalny Tandem Artystyczny” Wiesława Stasińska /Broniszów/ i Ryszard Poprawski /Zielona Góra/ z cyklami „Może morze a może ocean” i „TO CO NAJLEPSZE” oraz „OFFO Objazdowe” („OFFO–On–The–Way”) oraz, a także wystawa prac wyróżnionych w konkursie „KOS” – Konkurs Fotograficzny na Kamerę Otworkową Samowolnie Zbudowaną, zorganizowanym przez Ag.neT PPHU fotociemnia.pl w Poznaniu pod patronatem OFFO. 
Przewidziany jest też pokaz multimediów i promocja najnowszej książki Pawła Janczaruka. 
Wystawy będzie można zwiedzać do 30 listopada 
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00
Wstęp wolny

Powiązane artykuły