- We wtorek 29 grudnia między 8.00 a 10.55 zapraszamy do oglądania TVP 2. W popularnym magazynie „Pytanie na śniadanie”, w ramach cyklu „Klub 50 plus – zawsze w formie!” wystąpią artyści Amatorskiego Teatru „Na Zamku” - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Nagranie do programu odbyło się w dawnej siedzibie Piastów 9 grudnia.

29.12.2015. Klub 50 plus – zawsze w formie! Artyści Amatorskiego Teatru „Na Zamku” w Pytaniu na śniadanie

ostatnia aktualizacja 23.12.2015 środa 19:15

Grzegorz Nowak 

„Klub 50 plus – zawsze w formie!” - to ogólnopolska akcja społeczna skierowana do dojrzałych osób w średnim wieku. Prowadzi ją Mariola Bojarska – Ferenc, pomysłodawczyni akcji, dziennikarka, ekspert z dziedziny fitness i zdrowego stylu życia. W każdy wtorek Mariola Bojarska – Ferenc prezentuje kolejne gorące tematy, spotkania z klubowiczkami, inspirujące, niesamowite historie czy metamorfozy.

- Przypomnijmy, zamkowi artyści w swoim dorobku mają liczne montaże słowno-muzyczne, widowiska czy spektakle teatralne. W jakiej wystąpili tym razem roli? Do dnia premiery telewizyjnej, nie chcemy zdradzać szczegółów. Niech to pozostanie tajemnicą, zapraszamy do oglądania audycji - dodaje dyrektor Grażyna Wójcik. Autorką scenariusza większości przedstawień jest Teresa Okaj, polonistka, instruktorka teatru, kultury żywego słowa i regionalizmu a o oprawę muzyczną dba Łukasz J. Porwoł - muzyk, autor wielu programów artystycznych wystawianych w regionie.