Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy rodzinne miasto odwiedza wielu raciborzan rozsianych po całym świecie. 26 grudnia będzie okazja do zwiedzenia Zamku Piastowskiego. Po Wigilii i pierwszym dniu Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to zamek i Punkt Informacji Turystycznej są nieczynne, to okazja, by obejrzeć m. in. efekty zakończonej w listopadzie 2015 r. renowacji kaplicy zamkowej.

26.12.2015. Odwiedź zamek w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

ostatnia aktualizacja 23.12.2015 środa 19:39

Grzegorz Nowak 

- W taki czas do Raciborza zjeżdża wiele osób związanych z naszym miastem i powiatem. Notujemy wtedy duże zainteresowanie zwiedzaniem zamku. To dlatego 26 grudnia, w godzinach od 10.00 do 18.00, będzie można zwiedzić dawną siedzibę Piastów, obejrzeć m.in. wystawy poświęcone aparatom fotograficznym, zamkom i pałacom, izbę tradycji więziennictwa czy pełen ciekawostek skarbiec (w tym strojów do przebierania) oraz odnowioną kaplicę - przekonuje Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim. 

Czynny będzie także Punkt Informacji Turystycznej, pełen darmowych materiałów reklamowych, ale i odpłatnych pamiątek oraz lokalnych wydawnictw. Jednocześnie informujemy, że zamek i Punkt Informacji Turystycznej będą zamknięte w Nowy Rok 1 stycznia.