Pięć polskich Centrów i Punktów Informacji Turystycznej, w tym Punkt IT na Zamku Piastowskim w Raciborzu rywalizuje w bożonarodzeniowym konkursie na Najbardziej Świąteczną Informację Turystyczną, zorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną. Internauci mają ocenić, który z nich znalazł najlepszy pomysł na swoją promocję.

23-30.12.2015. Polub zamkowy PIT na facebooku. Konkurs na Najbardziej Świąteczną Informację Turystyczną

ostatnia aktualizacja 23.12.2015 środa 19:44

Grzegorz Nowak 

Punkt Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu zaliczany jest do najlepszych  na Śląsku oraz w kraju. Był już wielokrotnie nagradzany. Teraz ma okazję zdobyć pakiet promocyjny w mediach społecznościowych Polskiej Organizacji Turystycznej (FB, Twitter, Linkedln), wywiad z dyrektorem Punktu Informacji Turystycznej w Aktualnościach Turystycznych a także zyskać pamiątkową tabliczkę - Najbardziej Świąteczna Informacja Turystyczna 2015. Musi tylko wygrać internetowe głosowanie na profilu facebook.com Polskiej Organizacji Turystycznej.

- Biorące udział w konkursie Centra i Punkty Informacji Turystycznej miały za zadanie wymyślić najlepszy sposób na swoją promocję. Do wyboru był: mem, grafika, piosenka lub filmik. Pracownicy raciborskiego PIT na zamku zrobili grafikę, która nawiązuje do tradycji, gdyż Zamek Piastowski kilka lat temu wskrzesił jeszcze przedwojenną tradycję wjazdu św. Mikołaja na dziedziniec dawnej siedziby Piastów i nadal ją pielęgnuje. Dlatego w grafice nie mogło zabraknąć zamku oraz postaci św. Mikołaja z workiem pełnym prezentów… Ocenę jury przeszło pięć produkcji. To właśnie one znalazły się w finale i poddane zostaną ocenie internautów - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

- Zachęcamy mieszkańców naszego powiatu do głosowania, bo dzięki temu będziemy mogli zyskać dodatkowe możliwości promowania ziemi raciborskiej a także pokazać, że i nasze pomysły mogą się podobać - przekonuje dyrektor Grażyna Wójcik.

Termin głosowania upływa 30 grudnia br. o godz. 23:59. Ogłoszenie wyników nastąpi w Sylwestra 31 grudnia br. a wszelkie niezbędne informacje można znaleźć pod adresem:

https://www.facebook.com/PolskaOrganizacjaTurystycznaOficjanlyFanPage