Znany i ceniony artysta, autor opraw graficznych ważnych wydarzeń kulturalnych (m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, Foto Art Festiwal) po raz pierwszy zaprezentuje w Starej Fabryce niemal cały swój dorobek twórczy.

31.01-31.03.2019. „Osobna pora”. Piotr Wisła

ostatnia aktualizacja 30.01.2019 środa 14:20

 

Obok plakatów, afiszy, projektów książek będzie można obejrzeć rysunki i obrazy, które dotychczas były bardzo rzadko eksponowane dla szerszej publiczności.

Wystawa jest formą nagrody przyznanej przez Dyrektora Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej podczas 4. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych (org. Galeria Bielska BWA).

Piotr Wisła
Urodził się w 1958 r. w Bielsku-Białej. W 1978 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej na kierunku tkactwo artystyczne. Studia w Instytucie Wychowania Plastycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filia w Cieszynie rozpoczął w 1981 r. Dyplom w specjalizacji malarstwo, pod kierunkiem doc. Zenona Moskwy i dr Katarzyny Olbrycht, obronił w roku 1985.
Malarstwo prezentował sporadycznie (Galeria Centrum, Nowohuckie Centrum Kultury 1988, Biennale Małych Form Malarskich w Toruniu 1988, 1990). Do ZPAP należy od 2002 r. Od 2000 (Wystawa Sztuki, Galeria Bielska BWA – wyróżnienie) bierze udział w przeglądach środowiskowych.
Zajmuje się grafiką użytkową, malarstwem i rysunkiem. Jest autorem wielu projektów i realizacji z dziedziny plakatu, książki, ilustracji, całościowych wizualizacji, m.in.: Bielskiej Zadymki Jazzowej, Foto Art Festivalu, Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych. Opracowuje także znaki graficzne i ich standardy dla firm i instytucji.
Mieszka i tworzy w Bielsku-Białej.

Powiązane artykuły