Kino „Amok”

Kino „Amok” to typowe kino studyjne promujące bardzo ciekawe, ambitne produkcje. Widzowie mają do dyspozycji dwie klimatyzowane sale w odnowionej siedzibie. Kino zostało docenione przez PISF za promocje kina polskiego.

Opis

Kino „Amok” w Gliwicach to kino studyjne, które powstało w 1993 r. Od samego początku głównym celem kina jest pokazywać kino ambitne, głownie z polskie i europejskie. Zgodnie z założeniami kin studyjnych, na ich ekranach goszczą filmy artystyczne. Kino „Amok” należy do europejskiej sieci kin „Europa Cinemas” oraz polskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

W październiku 2009 r. kino zmieniło swą siedzibę i przeniosło się do wyremontowanego budynku przy ul. Dolnych Wałów 3. To tutaj mieściło się kiedyś kino „Bajka”. Obecnie kino ma 2 sale: duża na 339 miejsc i kameralną dla 46 widzów.

Promocję kina ambitnego wspomaga działający przy placówce Dyskusyjny Klub Filmowy. W ramach jego spotkań odbywają się trzy cykle pokazów: Classic, Doc i Future. Oprócz dyskusji uczestnicy spotkań mogą uczestniczyć w wykładach dotyczących prezentowanych projekcji. Ponadto kino prowadzi szeroko zakrojoną działalność z zakresu edukacji medialnej.

Kino „Amok” bierze udział w akcji „The Metropolitan Opera: Live in HD” zainaugurowanej w 2006 r. Obecnie transmisje przekazywane są do ponad 1900 kin w 64 krajach, co czyni nowojorską operę instytucją o zasięgu globalnym.

Data lub czas powstania

1993 r. (XX w.)

Historia

Kino „Amok” powstało w 1993 r., w 2009 r. zmieniło siedzibę i przeniosło się do dawnego kina „Bajka”. W 2013 r. kino hucznie obchodziło swoje 20. urodziny.

Ciekawostki

10 września 2013 podczas 38. Gdynia – Festiwal Filmowy odbyła się uroczysta gala wręczenia po raz szósty Nagród Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej – jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

W kategorii Kino nagrodę otrzymało Kino studyjne „Amok” w Gliwicach.

Położenie obiektu

Kino „Amok” znajduje się na ul. Dolnych Wałów 3. Jest to miejsce w samym centrum Gliwic, nieopodal rynku.

Dostępność

Kino czynne:

w poniedziałki czynne w godz. 12:30–20:30;

od wtorku do piątku czynne w godz. 8:00–20:30;

w sobotę i niedielę w godz. 15:00–20:30.

Rabaty/zniżki

Bilet ulgowy przysługuje rencistom, emerytom, uczniom, studentom, bezrobotnym po okazaniu odpowiedniej legitymacji /dokumentu przy zakupie biletu oraz osobom niepełnosprawnym i dzieciom w wieku przedszkolnym.

W kinie istnieje także możliwość wykupienia karnetów 6+, Karty stałego widza lub udziału w promocji „Tani poniedziałek" (zgodnie z regulaminem).