Hala Widowiskowo-Sportowa w Jastrzębiu-Zdroju

Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa otwarta we wrześniu 2011 r. Posiada 3 tysiące miejsc siedzących na trybunach stałych i jest przystawiona do organizacji wydarzeń sportowych światowego formatu.

Opis

Nowoczesna hala sportowa o kubaturze ponad 62 tys. m³ oraz trzema tysiącami miejsc siedzących na trybunach stałych.

Zmodernizowany obiekt jest najnowocześniejszą budowlą tego typu w regionie i zaspokoi potrzeby amatorów wszystkich sportów halowych.

Są w nim m.in. pełnowymiarowa arena o powierzchni około 1300 m2 z parkietem posiadającym certyfikat FIBA, 4 sale treningowe ze specjalistycznymi nawierzchniami do różnych dyscyplin sportowych, profesjonalnie wyposażone: szatnie, pomieszczenia dla sędziów i trenerów, sauna, siłownia i gabinet odnowy biologicznej, punkt pierwszej pomocy, pokój kontroli antydopingowej, wiele pomieszczeń biurowych i magazynowych oraz sale konferencyjna i prasowa.

Prace budowlane nad modernizacją hali objęły m.in. wykonanie ścian murowanych i tynków, dachu, posadzek w tym płyty głównej boiska z klonu kanadyjskiego- spełniającego normy rozgrywek NBA, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, trybun, instalacji sanitarnych, wentylacyjnych, przeciwpożarowych, instalacji teletechnicznej, nagłaśniającej i DSO, sygnalizacji pożarowej SSP, wykonanie dwóch tablic świetlnych o wymiarach 6,0m x 2,35 m do prezentacji wyników sportowych, wewnętrznego ekranu LED o wymiarach 4,9m x 2,9 m, zewnętrznego ekranu LED o wymiarach 3,90 m x 2,90m i monitoringu wizyjnego obejmującego 116 kamer, z czego 20 w jakości HD oraz zagospodarowanie przyległego terenu, w tym wykonanie nowego parkingu.

Parametry techniczne obiektu /płyta główna boiska o wymiarach
46,0m x 27,2 m, wysokość sali min.12,8 m, powierzchnia płyty boiska z komunikacją 1.383,43m²/, a także jego wyposażenie powodują, że nowo wybudowana Hala Widowiskowo-Sportowa spełnia wymogi

Właściciel, zarządzający

Hala sportowa zarządzana jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju.

Promowane wydarzenia Archiwum wg daty wydarzenia