Wycieczka samochodowa Szlakiem Architektury Drewnianej – Bielsko-Biała - Żywiec - Ustroń

Wycieczka samochodowa wzdłuż jednego z odcinków Szlaku Architektury Drewnianej – Pętli Beskidzkiej. Całodniowa wycieczka dla osób interesujących się architekturą drewnianą, a także zwiedzaniem muzeów i kościołów.

Długość trasy: 97 658 m Oblicz czas wycieczki

Opis

Wycieczka polecana dla aktywności: Motoryzacyjna, Historyczna, Kulturalna, Folklorystyczna, Pielgrzymkowa, Dla seniorów, Rodzinna.

Wycieczka prowadzi drogami samochodowymi województwa śląskiego, pokrywającymi się w przeważającym stopniu z Pętlą Beskidzką Szlaku Architektury Drewnianej.

Dla osób zainteresowanych poznaniem regionu, miłośników architektury drewnianej oraz osób lubiących zwiedzanie muzeów i kościołów polecamy wycieczkę wzdłuż odcinka Szlaku Architektury Drewnianej. Proponowanymi do zwiedzania w trakcie wycieczki obiektami są kościoły i muzea wzniesione z drewna. Dla osób nie interesujących się wyłącznie architekturą drewnianą ważna jest informacja, że w pobliżu trasy napotkać można szereg innych interesujących obiektów muzealnych i kościołów.

Pętla beskidzka przebiega drogami dookoła Beskidu Śląskiego. Na trasie można zwiedzić wiele interesujących miejscowości z ich cennymi zabytkami.

Pętla beskidzka liczy około 120 km. Na trasie można zwiedzić najważniejsze obiekty architektury drewnianej w Beskidzie Śląskim.

Charakterystyka zagospodarowania turystycznego

W pobliżu trasy znajduje się wiele obiektów gastronomicznych, z urozmaiconą kuchnią regionalną i nie tylko. Dla chcących poświęcić więcej czasu na zwiedzanie okolicznych zabytków i terenów możliwe jest również skorzystanie z szerokiej bazy obiektów noclegowych.

Hotele i pensjonaty można napotkać w Bielsku-Białej, Żywcu, Wiśle i Ustroniu. W każdej mniejszej miejscowości znajdują się kwatery prywatne i pokoje do wynajęcia.

Ciekawostki

Podczas zwiedzania obiektów znajdujących się na całym odcinku Szlaku Architektury Drewnianej, w tym odcinka Pętli Beskidzkiej, turyści mogą zdobywać Odznakę Szlaku Architektury Drewnianej Województwa Śląskiego.

Odznaka Krajoznawcza Szlaku Architektury Drewnianej Województwa Śląskiego to dostępna dla wszystkich krajoznawcza odznaka regionalna powołana do życia przez Biuro Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Regionalną Pracownię Krajoznawczą PTTK w Katowicach.

Odznaka istnieje w trzech stopniach: brązowym, srebrnym i złotym.


Wczytaj wycieczkę do planera

Punkty wycieczki