Śladami Haliny Poświatowskiej – częstochowskiej poetki

Wycieczka piesza, rowerowa lub samochodowa, na którą należy przeznaczyć około 2 godziny. Trasa prowadzi przez miejsca historycznie związane z osobą poetki Haliny Poświatowskiej.

Długość trasy: 9 244 m Oblicz czas wycieczki

Opis

Zapraszamy do zapoznania się z propozycją wycieczki, do której przyporządkowane są następujące aktywności:: Motoryzacyjna, Rowerowa, Piesza, Kulturalna, Historyczna, Rodzinna, Dla seniorów.

Wycieczka została zaplanowana po Częstochowie, mieście bardzo związanym z osobą i twórczością Haliny Poświatowskiej.

Przeznaczona dla wszystkich, którzy zamierzają zwiedzić i jednocześnie poznać miasto.

Polecana trasa turystyczna łączy obiekty związane z życiem i twórczością poetki, przeznaczona jest dla miłośników poezji i zainteresowanych biografią poetki.

Podczas pobytu w Częstochowie nie można pominąć Klasztoru Jasnogórskiego. Warto także skorzystać z oferty Teatru im. Adama Mickiewicza, rezerwując bilety na ciekawy spektakl lub obejrzeć wystawę w Galerii Dobrej Sztuki.

Charakterystyka zagospodarowania turystycznego

Na trasie wycieczki bez problemu znajdziemy kawiarnie i restauracje, w których możemy odpocząć i zjeść smaczne posiłki.

Ciekawostki

Halina Poświatowska w swojej biografii ma wiele wątków łączących ją z Częstochową. Tutaj się urodziła, spędziła dzieciństwo i wczesną młodość. W Częstochowie miała rodzinny dom, do którego wracała także w dorosłym życiu, uczyła się w częstochowskich szkołach. Debiutowała w „Gazecie Częstochowskiej”. W rodzinnym mieście spoczęła na cmentarzu św. Rocha.

W Częstochowie od 1974 roku Regionalny Ośrodek Kultury organizuje prestiżowy Ogólnopolski Konkurs Poetycki jej imienia.


Wczytaj wycieczkę do planera

Punkty wycieczki